Binance ve Bu Altcoin Ortaklık Kurdu: İşte Detayları!

Binance’in pasif gelir platformu Binance Earn, BSC tabanlı bir altcoin ile ortaklık kurdu. WBETH için likidite staking entegrasyonu başlıyor.

Binance Earn yeni altcoin ortaklığını duyurdu

29 Nisan’da yapılan resmi duyuruya göre PancakeSwap (CAKE), WBETH (Wrapped Beacon Ethereum) için likit staking entegrasyonu sağlamak üzere Binance Earn ile işbirliği yaptı.

PancakeSwap kullanıcıları, ETH taahhüt ödüllerini almak için ETH’yi doğrudan WBETH’ye dönüştürebilecekler. Ayrıca, WBETH’yi diğer platformlarda transfer ve ticaret için kullanabilecekler.

Wrapped Beacon Ethereum (WBETH), taahhüt edilen ETH’yi ve ödüllerini temsil eden bir likit staking türevi token. Ayrıca, Binance Earn tarafından oluşturulan ve Ethereum ve BNB Chain’de bulunan BETH’nin paketli bir versiyonudur.

PancakeSwap’in WBETH liquid staking entegrasyonu neler sağlayacak?

Bu entegrasyon ile PancakeSwap artık ETH stake etmeyi daha kolay hale getiriyor. ETH doğrudan WBETH’e çevirerek, ETH staking ödülleri kazanılabilecek. Resmi duyuruda yer alan avantajlardan bazıları şu şekilde:

  • Kesintisiz ETH’den WBETH’e dönüştürme. ETH’nizi herhangi bir üçüncü taraf platformuna ihtiyaç duymadan doğrudan PancakeSwap üzerinde sıfır ücretle WBETH’ye dönüştürün.
  • Farming ödülleri: Ödüller kazanmak ve WBETH Farming’e katılmak için WBETH ve ETH’lerinizi V3 likidite havuzlarına ekleyin.
  • WBETH ile staking ödülleri kazanın. Ethereum’dan günlük olarak ETH Staking ödülleri kazanma şansı. Buna göre, WBETH’nizi Ethereum ve BNB Chain’deki DeFi projelerine katılım için kullanabilirsiniz.
  • WBETH’yi tekrar ETH’ye çevirin. Özel ETH/WBETH likidite havuzuyla, WBETH’yi anında ETH’ye geri çevirebilirsiniz.

PancakeSwap (CAKE) fiyatı Binance haberine nasıl tepki verdi?

Bu arada, piyasa değerine göre 84.sırada yer alan CAKE, 24 Nisan’dan bu yana düşüş trendinde. Fiyat en son mevcut seviyesi 2,5 dolar bölgesinde destek buldu. Bu arada, CAKE fiyatının ATH seviyesinden %93.88 düşüşte olduğunu belirtelim. Fiyat şu anda, gün içi yatay hareket ettiği 2.7053 dolardan işlem görüyor.

PancakeSwap, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde yer alan DEX ve otomatik market yapıcısı. Kullanıcılar, Binance Smart Chain üzerindeki CAKE aracılığıyla farklı kripto para birimleri arasında takas yapabilirler. Platform ayrıca, merkezi olmayan bir işlem platformu olarak kullanıcıların varlıklarını güvende tutar.

Liquid staking nedir?

Liquid staking, kullanıcıların varlıklarını temsili tokenlar aracılığıyla işlem yapmamaya devam ederken stake etmelerini sağlayan yöntemdir. Bu özellikle, staking ödülleri kazanmaya devam ederken diğer kullanımlar için fonlara erişim sağlar.

Ethereum, Merge yükseltmesini tamamladığından, likit staking, kullanıcılara ödül kazanmak için ETH stake etme seçeneği sunar. Ayrıca, geleneksel staking yöntemlerinin aksine, kullanıcılar stake edilirken ETH’lerini kullanmaya ve likiditeye sahip olmaya devam edebilirler. WBETH bu noktada kilit oyuncudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir