Elazığspor, seyircisiz maçta seyircisiz oynama cezası aldı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) seyircisiz oynanan maçta yaşanan olaylar nedeniyle Elazığspor’a 1 maç seyircisiz oynama ve 7 bin lira para cezası verdi.

PFDK, 30 Mart günü yapılan toplantısında TFF 3. Lig ekibi Elazığspor’a, Belediye Kütahyaspor maçında “taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden” dolayı, sahasında 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesini kararlaştırdı.

Bu cezanın ardından Elazığspor, 2 Nisan’da Edirnespor’u konuk etti. Maç Edirnespor’un 2-0 galibiyetiyle sona erdi.

PFDK bugünkü toplantısında Elazığspor’a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Kararda, “ENTEGRE SOLAR ELAZIĞSPOR Kulübünün, 02.04.2023 tarihinde oynanan ENTEGRE SOLAR ELAZIĞSPOR-EDİRNESPOR TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasında, mensuplarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 7.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca Elazığspor yöneticisi Hasan Murat Öz, hakemlere hakareti nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 10 bin 200 lira para cezasıyla cezalandırıldı.

Karar Elazığspor’un sosyal medya hesabından da paylaşılırken, bazı taraftarlar seyircisiz oynanan maçta neden ceza alındığını sordu. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*