Hollandalı firmadan İzmir Serbest Bölgesi’nde yatırım kararı

İZBAŞ’tan yapılan açıklamaya göre serbest bölgede inşa edilecek fabrikanın yatırım maliyeti 300 milyon liranın üzerinde olacak, yılda 70 bin adetlik üretim yapılacak.

“YENİ YATIRIMLAR İÇİN ÇOK KISITLI BİR ALAN KALDI”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZBAŞ Genel Müdürü Gürsel Bahçıvancılar, Türkiye’nin yüksek potansiyeli ile yerli ve yabancı yatırımcıların adresi olmaya devam ettiğini belirterek, doluluk oranı yüzde 90’a ulaşan İZBAŞ’ta yeni yatırımlar için çok kısıtlı bir alan kaldığını aktardı.

Bölgede yeni yatırım alanları oluşturulmasının önemine işaret eden Bahçıvancılar, şunları kaydetti: “Ev sahipliği yapacağımız yatırımların ülkemiz ekonomisine etkisi, kullandığı teknoloji, yaratacağı katma değer ve ihracat potansiyeli bizim için öncelikli başlıklar oluyor. Landslake Bouwgroep B.V. firması da alanında uzmanlığını kanıtlamış ve Türkiye’nin ihtiyacı olan üretimleri yapabilecek bir organizasyon yapısına sahip. Bu yatırımı hem bölgemize hem de ülkemize kazandırmaktan mutluyuz.”

TÜRKİYE’YE YATIRIM KARARI ALAN ÜLKE SAYISI ARTTI

Geçtiğimiz haftadan itibaren çok sayıda ülke ve yurtdışından farklı sektörlerdeki şirketler Türkiye’ye yatırım kararı açıklamıştı. BAE ile yapılan anlaşmalar sonucunda enerji, savunma sanayi gibi alanlarda ticaret hacminin artırılmasına karar verilmişti.

“TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Dünyanın önde gelen işadamlarından biri olan Thomson Investment’in CEO’su David Kohen, bugün yaptığı açıklamada, şirketin Türkiye pazarına yönelik heyecan verici yatırım planlarını duyurdu. Kohen, Thomson Investment’in Türkiye’de faaliyet gösterme kararının uzun süren titiz çalışmalar sonucunda alındığını ve Türk halkına katkı sağlama fırsatının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

TİCARET VE SOSYAL SORUMLULUK İLKESİYLE TÜRKİYE’YE KATKIDA BULUNACAK

David Kohen, yaptığı açıklamada, “Gururla duyuruyorum ki, Thomson Investment olarak Türkiye pazarına adım atıyoruz” diyerek heyecanını dile getirdi. Şirketin sahip olduğu tecrübenin Türkiye pazarında da değerli bir katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Kohen, “Türk tüketicilerine en kaliteli ürünleri sunmak ve Türkiye’nin büyüyen tarım sektörüne destek olmak için elimizden geleni yapmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir