4 yaşındaki çocuğun kulağı ameliyat sonrası çürüdü

Afyonkarahisar’da 7 kez ameliyat olan çocuğun kulağının çürüdüğü iddia edildi.

Denizli’de yaşayan Öz ailesi doğuştan bir kulak kepçesi kapalı olan 4 yaşındaki Kaan Batu Öz’ü ameliyat ettirmek için Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesine getirdi.

Burada hastanenin Plastik Cerrahi Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi S.K. tarafından ameliyata alındı. Küçük çocuk vücudunun 5 farklı bölümünden alınan parçalar ile 7 defa ameliyat edildi.

Ancak çocuğun kulağı ameliyatlar sonrası çürüdü. Öz ailesi ise bunun üzerine CİMER ve savcılığa başvurarak hem doktor hem de hastane hakkında şikayetçi oldu.

BAŞKA KİŞİ ADINA PARA

Aile ayrıca doktorun kendilerinden kıkırdak alınacağını söyleyip 59 bin TL para aldığını ve bu parayı da bankadan Yusuf isimli bir kişinin üzerine gönderdiklerini dile getirdi. Aile ayrıca bununla ilgili de şikayetçi olacaklarını dile getirdi.

“PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Küçük çocuğun annesi Memnune Öz, çocuğunun ameliyatlar sonrası psikolojisinin bozulduğunu kaydederek, ayrıca hastanede kaldıkları 2 aylık süre boyunca ekonomik sıkıntıya da düştüklerini dile getirdi. Kendilerine net bir açıklama hiçbir zaman yapılmadığını söyleyen anne, operasyonların güzel geçtiğini söyleyerek oyalandıklarını belirtti.

“OYUN YAPIYOR DEDİLER”

Öz, “Çocuğum psikolojik açıdan mahvoldu, hiçbir şey yemek istemiyor. Doktorlar ve hemşireler alaya alır gibi ‘Çocuğun oyun yapıyor.’ diyorlar. 4 yaşındaki bir çocuk ne anlar oyundan.” diye konuştu.

“BAŞKA HASTANEYE GİDECEK PARAMIZ YOK”

Küçük çocuğun dedesi Mehmet Koç ise kendilerinden malzeme masrafı adı altında istenen 59 bin lirayı ödediklerini kaydetti. Koç, “Çocuğun ilk ameliyatı yaklaşık 10 saat sürdü. İkinci ameliyat 8, üçüncü ameliyat ise 6 saat sürdü. Altıncı ameliyatta ise doktor ‘Ben yapamam, kulağı çürümüş, geri kesiyoruz.’ dedi. Bize sonra ‘2-3 yıl ameliyat yapılamaz.’ dediler.” ifadelerini kullandı.

Kızının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve çevreden gelen yardımlarla geçindiğini söyleyen Koç, “Şuanda bizim başka hastaneye gidecek paramız bile yok.” diye konuştu.

HASTANE AÇIKLAMA YAPACAK

Konu ile ilgili hastane yönetiminden ise yazılı bir açıklama yapılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir