Şarap imalathanesine saldırı: Milyonlarca euro değerindeki şarabı gece yarısı döktü

İspanya’nın başkenti Madrid yakınlarındaki Castrillo de Duero bölgesindeki bir şarap imalathanesine düzenlenen gece yarısı saldırısı gündem oldu.

Maskeli ve kafasını kapüşon ile kapatan eldivenli bir saldırgan 18 Şubat gecesi bölgenin önde gelen şarap imalathanelerinden birine saldırdı.

Gece yarısı Bodegas Cepa 21 isimli şirketin üretim tesislerine giren saldırgan 5 dakika içinde dev şarap tanklarını boşalttı. Ülkenin çok satan şarap markalarından Malabrigo ve Horcajo’nun üretildiği tesise giren saldırgan tek tek çelikten yapılma dev tankların kapağını açtı.

2.5 MİLYON EURO DEĞERİNDE

5 dakika içerisinde yaklaşık 60 bin litre şarap dökülürken yetkililer bu saldırının maliyetinin 2.5 milyon euro (yaklaşık 83 milyon TL) olduğunu duyurdu. Yetkililer her bir şişe şarabın 90 euroya satılabildiğini de belirtti.

Fabrikanın güvenlik kameralarına yansıyan görüntü yetkilileri harekete geçirdi. Şirketin sahibi Jose Moro, “Bu bir hırsızlık girişimi değil. Video kayıtlarında da net bir şekilde görülüyor ki bu şahıs fabrikayı bilen biri ve ne yaptığını biliyordu” dedi.

İspanyol medyası olayın sabotaj saldırısı olabileceğini aktarırken, saldırganın amacının intikam olabileceğine de dikkat çekti. Moro, “Bazı tahminlerim var fakat polisin soruşturmasını etkilememek için bunları paylaşmayacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir